Sklepy: 85 733 38 81, 85 654 25 37 SERWIS: 85 733 38 82

HAMULCE-ROZBIERANIE I REGULACJA

Hamulce mają krótkie i sztywne ramiona, czemu zawdzięczają wielką siłę hamowania. Rozbierać je trzeba tylko wteu, kiedy zardzewieją lub zabłocą się ich osie.

  1. Wykręć regulator do oporu, aby zmniejszyć napięcie linki. W systemie Shimano z łącznikiem  odkręć główną linką od ramienia hamulca kluczem Allena, w tradycyjny natomiast zdejmij linkę pośrednią z jarzma.
  2. Wykręć wkręt z osi hamulcowej. Zsuń ramię z osi. Jeśli się nie udaje, pokręć lekko i ewentualnie pryśnij nieco smaru w aerozolu. Uważaj żeby nie uciekła sprężyną wraz z podkładką.
  3. Umyj i nasmaruj oś. Załóż ramię; koniec sprężyny wstaw w środkowy otwór na tarczy osi.Przykręć wkręt. Za pomocą klucza ustaw regulator tak, aby każdy klocek znajdował się w odległość 2 mm od obręczy.
  4. Jeśli jest mała śruba regulacyjna pokręć nią, aby ustawić oba ramiona hamulca w jednakowej odległości od obręczy. Wkręcaj śrubkę, jęsli chcesz powiększyć odległość klocka od obręczy, wykręcaj, jeśli jest za dużą.
  5. Twoim celem jest taka sytuacja, w której klocki znajdują się w równej odległości 2 mm od obręczy. Powinny też mieć 1 mm zbieżności, ale to zależy od rodzaju hamulców i klocków.