Sklepy: 85 733 38 81, 85 654 25 37 SERWIS: 85 733 38 82

KILKA PRAKTYCZNYCH PORAD

  1. Wspornik siodła z aluminium ulega korozji i zaciera się w ramie. Jeśli nie możesz go wyciągnąć, odkręć najpierw śrubę zaciskową i wpuść trochę smaru w aerozolu w miejsce połączania. Nazajutrz wyjdzie bez trudu.
  2. Najlepszym uchwytem przy wyciąganiu wspornika jest przykręcone do niego stare siodełko. W ostateczności weź duży klucz hydrauliczny, który możesz pożyczyć od majstra z naprzeciwka, jeśli nie masz go w domu.
  3. Upartą korbę możesz skłonić do posłuszeństwa przy pomocy paru uderzeń młotka (przez szmatkę!). Jeśli to nie pomoże, odkręcić śruby mocujące korby i przejedź się parę kilometrów, a na pewno same odpadną.
  4. Jeśli odkryłeś, że nakrętka mocująca koło zastała przez kogoś skatowana nieodpowiednim narzędziem, najlepszym przyrządem do jej odkręcenia jest klucz nasadowy. Chwyta on mocno wszystkie ściany sześcioboku omijając zaokrąglone rogi nakrętki.
  5. Do pedałów zawsze jest potrzebny długi klucz. Jeśli jednak masz trudność z ich odkręceniem, możesz kawałkiem rurki przedłużyć dźwignię. Nie zapomnij jednak, że lewy pedał ma lewy gwint, a prawy-prawy.
  6. Nie przesadzaj z przedłużeniem dźwigni, bo możesz zerwać gwint w otworze korby. Zamiast tego spróbuj wstrzyknąć trochę smaru na gwint osi pedały. Nie zapomnij o tym, że koniec tej osi widać po drugiej stronie.
  7. Czasami podcięcia na osi pedału są wyrobione i klucz się po nich ślizga. W takim wypadku jedynym sposobem jest rozebranie pedału, załapanie osi w imadło i odkręcenie.