Sklepy: 85 733 38 81, 85 654 25 37 SERWIS: 85 733 38 82

OŚ I MISKI SUPORTOWE CZ.1

Standardowe łożyska suportowe miewają nieraz bardzo różny wygląd zewnętrzny. Na szczęście wszystkie rozkręca się w ten sam sposób.

  1. Po zdemontowaniu korb rozpocznij robotę id odkręcania kontry lewej miski. Weź przecinak, przyłóż go po stycznej (od prawej do lewej) w wycięcie na pierścieniu kontrolującym. Następnie uderz młotkiem i odkręć w lewo.
  2. Po odkręceniu nakrętki kontrolującej możesz wykręcić miskę, początkowo kluczem, następnie palcami. Wyjmij oś suportową i wyłap pojedyńcze kulki, które podążać będą za osią. Powinno ich być wszystkich dwadzieścia dwie.
  3. Teraz przejdź na drugą stronę-to znalezienie odpowiednieniego klucza, kóry by pasował do płaskich podcięć na obwodzie kołnierza miski. Następnie okdręć w prawo miskę uważając przy tym na lakier.
  4. Umyj wszystkie części w rozpuszczalnik i przyjrzyj się wszyskim powierzchniom łożysk. Jeśli są w porządku napełnij miski do połowy smarem wodoodpornym i włóż po jedenaście kulek do każdej z nich.
  5. Kiedy układasz kulki w miskach, wciśnij je głęboko w smar, aż oprą się na bieżniku łożyska. Kiedy już ułożysz całą jedenastkę, pokryj je z góry warstwą smaru i wygarnij nadmiar palcem z otworu na dole miski.
  6. Wkręć prawą miskę w lewo i dokręć ją kluczem najmocniej, jak potrafisz. Wstaw oś suportową krótszym końcem w drugą miskę i całość włóż do tulei suportowej długim końcem osi do przodu i dalej do prawej miski.
  7. Wkręć lewą miskę tak głęboko, aby oś obracała się lekko bez najmniejszego luzu. Zakręć nakrętkę kontrolującą i sprawdź jeszcze raz, czy oś obraca się lekko i beż zacięć. W razie potrzeby wyreguluj dokładnie położenie miski.