Sklepy: 85 733 38 81, 85 654 25 37 SERWIS: 85 733 38 82

PRZYKRĘCANIE I ODKRĘCANIE PEDAŁÓW

Piszczące lub zacinające się pedały mogą odebrać Ci ochotę do dalszej jazdy.

  1. Chcąc odkręcić pedał od korby po stronie łańcucha załóż klucz płaski 15 mm lub 17 mm na podcięcia osi i przykręć nim normalnie, czyli w lewo.
  2. Możesz natknąć się na trudności przy odkręcaniu pedału. Wpuść najpierw trochę smaru w aerozolu na oś z obu stron korby. Odczekaj chwilkę i ponów próbę. Ustaw korbę tak, by klucz znajdował się w pozycji poziomej.
  3. Chwyć się siodełka i kierownicy i nadepnij mocno na klucz, jakbyś zapalał motocykl. Zachowaj ostrożność, gdyż gwint może nagle puścić. Jeśli nie daje to rezultatu, przedłuż klucz kawałkiem rurki i spróbuj jeszcze raz.
  4. Teraz lewy pedał: ma on lewy gwint, aby nie odkręcał się sam podczas pedałowania. Odkręca się go w prawo, odwrotnie niż zwykłe gwinty. Pedały zakręca się do przodu, a odkręca zawsze do tylu.
  5. Aby następnym razem nie mieć kłopotów, przed przykręceniem posmaruj gwinty środkiem antykorozyjnym lub jakimkolwiek smarem stałym, np. grafitowym. Jest to szczególnie istotne przy korbach z duraluminium.
  6. Sprawdź oznaczenie pedałów na końcach osi. Pedał lewy oznaczony literą L lub G. Przykręcaj do przodu, czyli odwrotnie d wskazówek zegara. Lewy pedał-lewy gwint, prawy pedał-prawy gwint.
  7. Na początku wkręcaj oś pedału palcami drugą ręką podtrzymując pedał prostopadle do korby. Dopiero gdy wkręcisz pedał prawie do końca dokręć kluczem, ale nie zapominaj o tym, że będziesz musiał kiedyś go odkręcić.