Sklepy: 85 733 38 81, 85 654 25 37 SERWIS: 85 733 38 82

ROZPINANIE I ŁĄCZENIE ŁAŃCUCHA

Czasami nie możesz uniknąć konieczności rozpięcia łańcucha, ale pamiętaj, że możesz go wtedy niechcący zepsuć.

Łańcuch zwykły

  1. Wykręć wypychacz i ustaw ogniwko łańcucha na prowadnicy. Jeśli pracujesz przyrządem Shimano przy zwykłym łańcuchu, musisz nastawić czarną śrubę oporową tak, aby oparła się o tylną ściankę ogniwka.
  2. Upewnij się, że łańcuch jest mocno osadzony na prowadnicy. Wkręć wypychacz tak głęboko, aby jego koniec oparł się centrycznie na końcu sworzenia. Teraz wykonaj pokrętłem wypychacza sześć pełnych obrotów w prawo.
  3. Przekręć ogniwka w przeciwne strony i rozłącz je. Jeśli Ci się uda, załóż przyrząd ponownie i wypchnij sworzeń dalej o ćwierć obrotu. Rób tak, aby kawałek sworzenia wystawał z płytki do wewnątrz: będzie łatwiej spinać.

Łańcuch Shimano

  1. Wybierz do wypchnięcia srebrzysty sworzeń, nigdy czarny. Załóż łańcuch na prowadnicę i ustaw czarną śrubę oporową tak, aby dobrze podparła płytkę ogniwa po drugiej stronie.
  2. Ustaw wypychacz centrycznie w stosunku do sworzenia i wypchnij sworzeń całkowicie na zewnątrz. Nie bądź zaskoczony dużym, początkowym oporem sworzenia. Kręć z całej siły, aż do skutku.
  3. Połącz ze sobą ogniwka i wsuń nowy sworzeń zaostrzonym końcem do przodu. Załóż przyrząd, dokręć lekko pokrętłem wypychacz i ustaw go współosiowo z nowym sworzeniem.
  4. Sworzenie wymienne mają zaostrzoną końcówkę. Nigdy nie rozpinaj łańcucha Shimano, dopóki nie postarasz się o taki sworzeń. Nie można go używać powtórnie. Zwykle jest dodawany do łańcucha.
  5. Wciśnij nowy sworzeń, aż zobaczysz napięcie na obwodzie sworzenia po drugiej stronie ogniwka. Odłam wystający koniec sworzenia kombinerkami. W razie potrzeby wyrównaj pilnikiem.