Sklepy: 85 733 38 81, 85 654 25 37 SERWIS: 85 733 38 82

OBSŁUGA I PRZEGLĄD KÓŁ

Wcześniej czy później przyjedziesz do domu na piechotę z przedziurawioną dętką lub skrzywionym kołem. Musisz wsiąść sobie do serca wszystko to, co jest napisane poniżej.

Wszystkie rodzaje kół rowerowych wymagają takiej samej obsługi. Nie ważne czy są to tańsze czy droższe koła powinny obracać się lekko i gładko.

  1. Unieś przednie koło do góry i spróbuj poruszać nim na boki. Jakikolwiek ruch w tym miejscu świadczy o konieczności regulacji łożysk. Następnie pokręć kołem powoli jedną ręką. Jeśli poczujesz lub usłyszysz jakiś chrzęst w łożyskach piasta wymaga rozebrania i przesmarowania.
  2. Jeśli nie dostrzeżesz żadnych niepokojących objawów, wystarczy wpuścić w łożyska parę kropli gęstego smaru. jeśli nie ma na piaście specjalnej smarownicznki, oczyść uszczelniacz i okolice łożyska smarem a aerozolu i wpuść parę kropli gęstego smaru w szparę wokół konusa.
  3. Prześledź bieżnik opony w poszukiwaniu przecięć ostrych odłamków skalnych, szkiełek i kolców. Zakręć powoli kołem i zobacz, czy nie ma wybrzuszeń na powierzchni bocznej opony. Sprawdź także, czy obręcz kręci się w płaszczyźnie. Wymień uszkodzoną lub zużytą oponę.