Sklepy: 85 733 38 81, 85 654 25 37 SERWIS: 85 733 38 82
JAK PRZYGOTOWAĆ ROWER NA JESIEŃ-ZIMĘ?

JAK PRZYGOTOWAĆ ROWER NA JESIEŃ-ZIMĘ?

https://bia24.pl/kategorie/biatv/zima-i-rower-duet-niewykluczony.html- zapraszamy do obejrzenia filmu jak przygotować rower na zimę

Dla tych co jeżdżą przez cały rok najlepiej jest zabezpieczyć rower oraz części (napęd-zębatki przenie, tylne, łańcuch) odpowiednimi środkami chemicznymi na mokre, mroźne warunki jazdy. Tu polecamy środki firmy BIKE ON WAX.

Można wymieć opony na szersze, z bieżnikiem, który odprowadza wodę oraz ma dobrą przyczepność. Na lód oraz śnieg zalecamy założyć opony z kolcami.

Sprawdźmy oświetlenie (oczywiście oprócz obowiązkowych odblasków 🙂 )-zaopatrzmy się w lampkę przednią oraz tylną na baterię lub akumulatorki (duży wybór pod linkiem http://www.peleton.pl/kategoria-produktu/akcesoria/lampy/)

Na pewno potrzebujemy właściwy ubiór: zaczynając od bielizny termicznej, koszulek z długim rękawem oraz kurtek (najlepiej z odblaskiem) oraz ciepłe rękawiczki. Na nogi spodnie ocieplane a na stopy ochraniacze ocieplane. Pod kask zakładajmy czapkę lub kominiarkę. W bidonie (najlepiej termicznym) mieć ciepły napój, a do tego batonik lub kawałek czekolady. Jeśli jeździmy w okularach wymieńmy szkła na jasne lub rozjaśniające.

Dla tych co nie jeżdżą przez cały rok po zakończeniu sezonu rowerowego zalecamy wykonanie PRZEGLĄDU TECHNICZNEGO roweru (czyszczenie ogólne, demontaż i czyszczenie podzespołów, ocena zużycia komponentów-ewentualna wymiana, zabezpieczenie, smarowanie, ocena stanu ogumienia, ustawienie przerzutek, amortyzatora). Pozostawienie roweru bez takiego przeglądu może nas narazić na dodatkowe koszty na wiosnę, kiedy będziemy przygotowywać rower do jazdy.

Woda, zanieczyszczenia zawierające wiele czynników chemicznych zalegający w „zakamarkach” roweru będą miały (przez kilka miesięcy) niekorzystny wpływ na różne komponenty roweru.

Jeśli nie mamy, gdzie przechować roweru (nie balkon, piwnica słabo zabezpieczona, nie ogrzewany garaż) najlepiej jest przyprowadzić rower do naszej PRZECHOWALNI ROWERÓW.