Sklepy: 85 733 38 81, 85 654 25 37 SERWIS: 85 733 38 82

REGULACJA PRZEDNIEJ PRZERZUTKI

  1. Wrzuć łańcuch na dużą koronkę z tyłu i na małą z przodu. Kręć śrubą regulacyjną L (od strony wewnętrznej) do chwili, aż wewnętrzna płytka wodzika znajduje się w odległości 1 mm do łańcucha.
  2. Przerzuć łańcuch na najmniejszą koronkę z tyłu i pokręć śrubą regulacyjną H (od strony zewnętrznej) tak, aby odległość między zewnętrzną płytką wodzika a łańcucha wynosiła 1 mm.
  3. Manetka z indeksem ma trzy ustalone pozycje. Przerzuć łańcuch na najwyższy bieg (z tyłu) i regulatorem lewej manetki ustaw napięcie linki tak, aby łańcuch płynnie przeskakiwał z wieńca najmniejszego na środkowy.
  4. Manetka cierna przerzutki przedniej nie wymaga żadnych regulacji poza ustawieniem siły oporu dźwigni. Jeśli jest on za duży-poluzuj centralną śrubę manetki, a jeśli przerzutka sama zmienia bieg na niższy-dokręć ją mocniej.
  5. Jeśli nie możesz przerzucić łańcucha na duży wieniec sprawdź najpierw, czy wodzik ustawiony jest równolegle do wieńca. Odległość zewnętrznej płytki wodzika od zębów powinna wynosić 2 do 4 mm.
  6. Aby ustawić prawidłowy odstęp wodzika od wieńca przesuń odpowiednio korpus przerzutki. Odkręć śrubę zacisku linki, aby podczas przesuwania nie zmieniła położenia wodzika.
  7. Poluzuj obejmę przerzutki i ustaw tak, żeby wodzik znalazł się w pozycji równoległej do wieńców przekładni, w odległości 2 do 4 mm od szczytów zębów. Dokręć śrubę zaciskową obejmy.
  8. Przy zdejmowaniu przerzutki przedniej odkręć najpierw nakrętkę zacisku i odłąćz linkę, potem śrubę na końcu wodzika i wreszcie śrubę obejmy.
  9. Rozciągnij obie płytki wodzika i wysuń spomiędzy nich łańcuch. Zamontuj nową przerzutkę w odwrotnej kolejnośći niż przy zdejmowaniu starej.