Sklepy: 85 733 38 81, 85 654 25 37 SERWIS: 85 733 38 82

WIEŃCE I KORBY

Jeśli nie wiesz, z jakim typem suportu masz do czynienia zgłoś się do sklepu Peleton, a na pewno pomożemy.

Odkręcanie wieńców

  1. Większość wieńców jest mocowana do krzyżaka chromowymi śrubami Allena. Przy pomocy odpowiedniego klucza odkręć każdą z nich po kolei o pół obrotu. Potem odkręć je całkowicie palcami.
  2. Dwa wieńce: środkowy i zewnętrzny są przykręcone do krzyżaka tymi samymi śrubami. Od zewnątrz widać normalne wkręty, zaś od drugiej strony wstawione cienkie nakrętki tulejkowe, które ustalają wieńce.
  3. Wieniec zewnętrzny i środkowy można zdjąć bez ściągania korby.Uważaj, żeby nie pogubić podkładek dystansowych spod dużego wieńca. Środkowy wieniec zejdzie wtedy, gdy wysuniesz nakrętki tulejkowe na drogę stronę.
  4. Wieniec najmniejszy jest przykręcany do krzyżaka osobnym kompletem wkrętów Allena. Ponieważ to on właśnie jest wystawiony na działanie największych sił, kiedy podjeżdżasz pod górę, wykonywany jest najczęściej z dobrej stali.

Korby mocowane na kliny

  1. Poluzuj nakrętkę, aby zrównała się z końcem klina. Podstaw pod korbę duży młotek i stuknij z góry mocno, ale precyzyjnie drugim, mniejszym młotkiem. Odkręć nakrętkę i zdejmij podkładkę, po czym wyjmij klin z korby.
  2. Jeśli klin nie jest uszkodzony, możesz go używać ponownie, lecz jeśli kupujesz nowy, weź stary na wzór. Lepiej od razu kupić właściwy, aby potem nie okazało się, że jest za gruby i trzeba go dopasowywać pilnikiem.
  3. Dobrze dopasowany klin powiniem równo wystwać z obu stron korby. Jeśli dobrze pasuje do średnicy otworu, ale wchodzi za płytko, złap go w imadło i spiłuj troszeczkę płaszczyznę skośną, ale uważaj, by nie przesadzić.
  4. Klin musi być włożoy z określonej strony, tak by nakrętka znajdowała się pod spodem, kiedy korba jest zwrócona do tyłu. Dociągnij nakrętkę jednoczśnie postukując lekko młotkiem w główkę klina.